Vážení ohňostrojaři!

 Vítejte na oficiálních stránkách zájmového spolku ACPF, který dlouhodobě stojí v čele těch nejvýznamnějších českých ohňostrojařů, dovozců a prodejců zabavní pyrotechniky a prosazuje jejich společné zájmy před třetími stranami (včetně orgánů státní správy).


21.01.2024
Letošní členská schůze řádných členů ACPF (a pozvaných hostů) se bude konat koncem února ve Velkém Meziříčí. Všem řádným členům byla rozeslána pozvánka, veškeré podrobnosti jsou dostupné po přihlášení v členské zóně.


18.12.2023
1. Členská schůze
Všechny členy ACPF informuji o připravované členské schůzi v předběžném termínu v průběhu měsíce únor 2024. Bude včas sdělen termín a místo konání.

2. Informace pro média
Média mají sloužit pro pravdivou informovanost občanů, skutečnost je však bohužel taková, že média překrucují fakta ve prospěch mocných. V období covid mánie média začaly více a záměrně používat lživé informace a nátlakové metody s cílem manipulace občanů. V posledních letech jsem proto odmítal za ACPF poskytovat jakékoliv rozhovory pro média, z důvodu překrucování faktů v neprospěch ACPF. Aktuální stav je nyní takový, že po dohodě s místopředsedou (Martinem Peterem) budu poptávku médií předávat na něj - bude tedy plnit funkci tiskového mluvčího ACPF a to až do termínu konání příští členské schůze, kde se hlasováním členů ACPF určí oficiálně člen ACPF, který tuto funkci bude vykonávat do budoucna.

3. Technické informace
Na únorovém jednání zástupců ACPF na MPO se projednávaly podmínky pro novelizaci změn v zákoně č.206, kde se mimo jiné také hovořilo v neprospěch ACPF o tom, že nikdo z ohňostrojařů a to i členů ACPF nemá při realizaci ohňostroje (tzv. malá IV.) vypracovaný technologický postup. Díky tomuto argumentu nás zástupci MPO a OBÚ tlačí do ohlašovací povinnosti tzn. do tzv. velké IV. s povolovacím režimem OBÚ. Abychom nebyli napadání těmito argumenty, žádám všechny členy ACPF, aby si znovu přečetli zatím platnou přílohu č.3 zák. č. 206, kde jsou zcela jasně vymezeny pyrotechnické výrobky, které můžeme používat aniž bychom museli plnit povolovací režim ohlášením na OBÚ. Pozor - jedná se i přesto o ohňostrojnou práci, kde musí být vypracován Technologický postup, pouze se neohlašuje na OBÚ. Takže např. ohňostroj, kde použiji kouli ráže 50mm (třeba i jednu) - jedná se o ohňostrojnou práci!
 Žádám tímto členy ACPF, aby dodržovali při realizaci ohňostrojů podmínky dané zákonem a u ohňostrojných prací (malá IV.) měli vypracován TP.


27.04.2023
Do členské zóny bylo přidáno další sdělení ohledně stále otevřené novelizace zákona č. 206 (tentokrát kompletní vyjádření ACPF k proběhnuvšímu připomínkovému řízení - včetně reakce na něj, co se posílá na MPO) - nyní se tedy čeká na vyjádření MPO pro další jednání.


02.04.2023
Do členské zóny bylo přidáno sdělení ohledně stále otevřené novelizace zákona č. 206 (ACPF bylo pozváno k připomínkovému řízení) - řádným členům toto sdělení bylo rozesláno i mailem.


14.02.2023
Všem členům ACPF, kteří nemají uhrazené předplatné za členství pro letošní rok bylo rozesláno upozornění (spolu se všemi potřebnými údaji pro případnou platbu). V případě, že máte podezření, že Vám mail s informacemi nedorazil, zkontroluje prosím spamovou složku - třeba Vám zpráva spadla do ní.

21. Ledna 2024'

Do členské zóny byly přidány informace o letošní schůzi řádných členů ACPF a vybraných hostů. Schůze se bude konat koncem února ve Velkém Meziříčí.

18. Prosince 2023'

Přidány důležité informace a novoroční přání.

27. Dubna 2023'

Do členské zóny bylo přidáno další sdělení o stále otevřené novelizaci zákona č. 206 - tentokrát vyjádření ACPF k proběhnuvšímu jednání.

2. Dubna 2023'

Do členské zóny bylo přidáno nové sdělení o stále otevřené novelizaci zákona č. 206 - ACPF bylo opět pozváno k připomínkovému řízení.

10. Března 2023'

Do členské zóny byl přidán zápis z letošní schůze řádných členů ACPF, konané 17.2.2023 v areálu Šiklova mlýna.

5. Ledna 2023'

Do členské zóny byly přidány podrobnosti o letošní schůzi řádných členů ACPF, která se tentokrát bude konat v areálu Šiklova mlýna.

29. Prosince 2022'

Letošní členská schůze ACPF se bude konat pravděpodobně v únoru. Přesný termín a místo konání bude včas upřesněno.

29. Prosince 2022'

Do členské zóny byly umístěny výsledky hlasování o účasti ACPF podílet se finančně na úředním překladu dokumentu ECHA k soudnímu jednání firmy Pyromoravia s.r.o.

27. Prosince 2022'

Přidáno novoroční přání.

28. Září 2022'

Do členské zóny bylo doplněno vyrozumění MPO k připomínkám a návrhům ACPF k novelizaci zákona č.206/2015 sb., o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi.

7. Ledna 2022'

Do členské zóny byly přidány nové připomínky k novelizaci zákona č.206/2015 Sb. (kompletní znění, i verze ke stažení).


© 2024 ASSOCIATION OF CZECH PROFESSIONAL FIREWORKERS, z.s., Zděchov 48, 756 07 Zděchov (okres Vsetín), ČR, IČO: 22851518
Stránky vytvořil a spravuje Vladimír Plch. Kontaktní mail pro dotazy, náměty a připomínky: PLCH@TIGERSERVIS.CZ
Design založen na CSS šabloně od firmy Long2 Consulting - veškerá práva vyhrazena! • Web je hostován na serverech společnosti WEDOS